Advertisements

Senarai Calon Parlimen PRU 15 & Tumpuan ‘Kerusi Panas’

Advertisements

[RASMI] SENARAI CALON PRU 15 & CALON PERDANA MENTERI YANG TELAH BERDAFTAR DENGAN SPR

Hari penamaan calon PRU 15 ditetapkan pada 5 November 2022.

Berikut adalah rumusan ringkas setelah selesainya Hari Penamaan Calon pada 5 November 2022 (Sabtu).

Rumusan Calon PRU-15 & Tumpuan ‘Kerusi Panas’

  • Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) mengesahkan 945 calon bertanding, 108 daripadanya calon Bebas.
  • Tiada calon menang tanpa bertanding manakala enam borang pencalonan ditolak.
  • Sebanyak 27 parti bertanding mewakili lima gabungan.
  • Turut bertanding, PSM, PBM dan Warisan.
  • Beberapa parti baharu juga diberi kepercayaan gabungan masing-masing untuk bertanding pada PRU15.
  • Perdana Menteri, Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob menghadapi saingan tiga penjuru dalam misi mempertahankan kerusi Parlimen Bera yang disandangnya sejak 2004.
  • Pengerusi BN yang juga Presiden UMNO, Datuk Seri Dr. Ahmad Zahid Hamidi bertanding bagi mempertahankan kerusi Parlimen Bagan Datuk.
  • Pengerusi Pejuang, Tun Dr. Mahathir Mohamad juga kekal bersaing di Langkawi.
  • Begitu juga dengan Presiden PAS, Tan Sri Abdul Hadi Awang yang berdepan pertembungan empat penjuru di Marang.
  • Manakala Presiden BERSATU, Tan Sri Muhyiddin Yassin berdepan pencabar dari BN dan PH bagi mengekalkan kerusi Pagoh.
  • Di Parlimen Batu, bekas Naib Presiden PKR, Tian Chua mencipta kejutan apabila bertanding sebagai wakil Bebas. Tian Chua berdepan pertembungan 10 penjuru, saingan tertinggi bagi PRU15.
  • Turut menjadi tumpuan, pencalonan Datuk Seri Dr. Shahidan Kassim dan Datuk Seri Dr. Ismail Abd Muttalib, masing-masing di Parlimen Arau dan Maran. Kedua-dua ahli UMNO itu bersaing atas tiket PN.
  • Naib Presiden BERSATU, Datuk Seri Dr. Ronald Kiandee turut bertanding sebagai calon PN di Beluran.
  • Ketua Armada BERSATU, Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal pula mewakili PAS di Machang.
  • 2 bekas ahli PAS bertanding atas tiket BN : Datuk Che Abdullah Mat Nawi akan mempertahankan kerusi Tumpat manakala Datuk Dr. Mohd Khairuddin Aman Razali di Kuala Nerus.
  • Kerusi panas, Parlimen Tambun menyaksikan pertembungan empat penjuru membabitkan Ketua Pembangkang, Datuk Seri Anwar Ibrahim dan Timbalan Presiden BERSATU, Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu. Mereka berdepan dua lagi pencabar dari BN dan Pejuang.
  • Parlimen Gombak pula memperlihat saingan mendebarkan lima penjuru antara calon PN, Datuk Seri Mohamed Azmin Ali dengan anak muridnya, Datuk Seri Amirudin Shari dari PH serta Datuk Megat Zulkarnain Omardin, BN. Juga Datuk Dr Aziz Jamaludin Mohd Tahir mewakili Pejuang dan calon bebas, Zulkifli Ahmad.
  • Khairy Jamaluddin dicabar enam calon mewakili PN, PH, Pejuang, PRM serta dua calon Bebas untuk merebut kerusi Parlimen Sungai Buloh.
  • Kerusi Simpang Renggam juga panas apabila bekas Menteri Besar Johor mewakili BN, Datuk Seri Hasni Mohamad akan bertembung dengan calon PH, Dr. Maszlee Malik; Mohd Fazrul Kamat, PN dan Kamal Kusmin, Pejuang.
  • Parlimen Kuala Selangor menyaksikan pertarungan sengit empat penjuru.
  • Calon BN, Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz ditentang tiga pencabar masing-masing dari PN, Pejuang dan penyandang, Datuk Seri Dr. Dzulkefly Ahmad, PH.
Sumber : BERITA RTM
Sumber : tvstvmy

Berikut adalah antara ‘kerusi panas’ yang bakal menjadi tumpuan dalam PRU-15 pada hari mengundi, iaitu 19 November 2022 nanti.

calon pru 15 kerusi panas
calon pru 15 kerusi panas
calon pru 15 kerusi panas
calon pru 15 kerusi panas

Selamat berjuang untuk semua calon PRU 15 yang bertanding.

Bagi para pengundi, ini masanya untuk anda memilih.

Rayakan pesta demokrasi.

Bantuan Voucher Shopee Sehingga RM500 Untuk Pembaca eCentral Daftar Sekarang!

Tentukan pilihan anda untuk masa depan negara.

Ayuh mengundi demi Malaysia!

Tak tahu nak undi siapa? Jom lihat cara membuat semakan calon PRU15 yang bertanding di kawasan anda.

Cara Membuat Semakan Calon PRU15 Di Kawasan Anda Melalui Portal SPR

Berikut dikongsikan cara untuk anda membuat semakan senarai calon dan parti politik yang bertanding di kawasan anda dalam PRU 15.

  1. Layari laman web SPR https://dashboard.spr.gov.my/#!/calon
  2. Pilih NEGERI
  3. Pilih DEWAN RAKYAT / DEWAN UNDANGAN NEGERI
  4. Anda akan dapat melihat nama calon dan parti yang telah didaftarkan dengan SPR seperti di bawah:

Calon Perdana Menteri PRU15

Setakat ini, beberapa parti dan gabungan politik telah menamakan calon perdana menteri masing-masing yang dianggap ‘menyengat’ dan berpengalaman.

Antaranya :

  • Barisan Nasional (BN) – Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob,
  • Pakatan Harapan (PH) – Datuk Seri Anwar Ibrahim
  • Perikatan Nasional (PN) – Tan Sri Muhyiddin Yassin
  • Pengerusi Penaja Gerakan Tanah Air (GTA) – Tun Dr Mahathir Mohamad yang

Untuk makluman, walaupun calon sudah ditetapkan, namun kuasa melantik seorang Perdana Menteri masih tertakluk kepada budi bicara Yang di-Pertuan Agong mengikut Perkara 40 (2) Perlembagaan Persekutuan.

“Ini bermakna walaupun ada pencalonan perdana menteri namun selagi tidak mendapat perkenan Yang di-Pertuan Agong, maka tidak boleh kita katakan sudah dilantik, sebaliknya ia sekadar menjadi paparan untuk kempen PRU dan aturan kepada pengundi,” kata penganalisis politik Politik Universiti Sains Malaysia (USM) Prof P. Sivamurugan.

Pengumuman calon perdana menteri oleh parti politik adalah indikator penting bagi menarik sokongan terutamanya pengundi atas pagar, apa lagi jika calon yang dipilih itu merupakan individu yang mempunyai personaliti dan reputasi tinggi.

Beliau berkata dengan mengumumkan nama calon Perdana Menteri juga, ia secara tidak langsung dapat mengelakkan wujudnya persepsi negatif dan menangkis bahawa parti politik itu tidak mempunyai hala tuju selepas menang PRU15.

“Ia penting supaya memberi keyakinan dan kepercayaan kepada pengundi, misalnya BN berulang kali mengatakan Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob adalah calon perdana menteri mereka kerana ada pihak yang cuba mempengaruhi persepsi dengan mengatakan calon perdana menteri adalah Datuk Seri Ahmad Zahid Hamidi, walaupun beliau telah nafikan, namun ia tetap dijadikan bahan.”

Senarai Parti Politik Di Malaysia

Berikut adalah nama parti yang akan diwakili oleh calon PRU 15 tahun 2022 ini.

calon perdana menteri pru15
calon perdana menteri pru15

Gabungan Parti Politik Untuk PRU 15

PRU 15 akan melibatkan parti yang bergabung dengan parti lain untuk bertanding dan membentuk satu parti perikatan.

Antara komponen parti gabungan dalam PRU15 yang telah diumumkan setakat ini adalah:

  • Barisan Nasional (BN) : UMNO, MCA dan MIC
  • Pakatan Harapan (PH) : PKR, Amanah dan DAP
  • Perikatan Nasional (PN) : Bersatu, Gerakan dan PAS
  • Gerakan Tanah Air (GTA) : Parti Pejuang Tanah Air (Pejuang), Parti Perikatan India Muslim Nasional (IMAN), Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA), Parti Barisan Jemaah Islamiah Se-Malaysia (BERJASA)

Sumber: Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR)

Senarai Penuh Calon PRU 15 (Parlimen)

Berikut adalah senarai calon yang akan bertanding bagi kerusi Parlimen pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU-15).

P.001: PADANG BESAR
1. Datuk Rushdan Rusmi (PN-PAS)
2. Ko Chu Liang (Warisan)
3. Datuk Zahidi Zainul Abidin (Bebas/IND)
4. Datuk Zahida Zarik Khan (BN-UMNO)
5. Mohamad Saad @ Yahya (PH-Amanah)

P.002: KANGAR
1. Zakri Hassan (PN-Bersatu)
2. Datuk Fathul Bari Mat Jahya (BN-UMNO)
3. Rohimi Shapiee (Warisan)
4. Noor Amin Ahmad (PH-PKR)
5. Nur Sulaiman Zolkapli (Pejuang)

P.003: ARAU
1. Fathin Amelina Fazlie (PH-PKR)
2. Datuk Seri Dr Shahidan Kassim (PN-Calon Langsung/Direct Candidate)
3. Datuk Rozabil Abd Rahman (BN-UMNO)

P.004: LANGKAWI
1. Datuk Abd Kadir Sainudin (Bebas/IND)
2. Datuk Mohd Suhaimi Abdullah (PN-Bersatu)
3. Tun Dr Mahathir Mohamad (Pejuang)
4. Datuk Armishah Siraj (BN-UMNO)
5. Zabidi Yahya (PH-Amanah)

P.005: JERLUN
1. Dr Abd Ghani Ahmad (PN-PAS)
2. Datuk Seri Mukhriz Tun Dr Mahathir (Pejuang)
3. Dr Mohamed Fadzil Mohd Ali (PH-PKR)
4. Datuk Othman Aziz (BN-UMNO)

P.006: KUBANG PASU
1. Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail(PN-Bersatu)
2. Mohd Aizuddin Ariffin (PH-PKR)
3. Datuk Amiruddin Hamzah (Pejuang)
4. Datuk Hasmuni Hassan (BN-UMNO)

P.007: PADANG TERAP
1. Razali Lebai Salleh (Pejuang)
2. Datuk Seri Mahdzir Khalid (BN-UMNO)
3. Muaz Abdullah (PH-Amanah)
4. Nurul Amin Hamid (PN-PAS)

P.008: POKOK SENAbr>1. Noraini Md Salleh (Warisan)
2. Datuk Ahmad [email protected] (PN-PAS)
3. Noran Zamini Jamaluddin (BN-UMNO)
4. Datuk Mahfuz Omar (PH-Amanah)

P.009: ALOR SETAR
1. Datuk Mohamad Nuhairi Rahmat (Pejuang)
2. Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN-PAS)
3. Fadzil Hanafi (Warisan)
4. Simon Ooi Tze Min (PH-PKR)
5. Nordin Yunus (Bebas/IND)
6. Sofan Feroza Md Yusup (Bebas/IND)
7. Tan Chee Hiong (BN-MCA)

P.010: KUALA KEDAH
1. Dr Azman Ismail (PH-PKR)
2. Syed Araniri Syed Ahmad (Warisan)
3. Ulya Aqamah Husamudin (Pejuang)
4. Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PN-PAS)
5. Datuk Dr Mashitah Ibrahim (BN-UMNO)

P.011: PENDANG
1. Datuk Awang Hashim (PN-PAS)
2. Datuk Zulkifly Mohamad (PH-PKR)
3. Abdul Rashid Yob (Pejuang-Gagasan Bangsa)
4. Datuk Suraya Yaacob (BN-UMNO)

P.012: JERAI
1. Zulhazmi Shariff (PH-DAP)
2. Datuk Seri Jamil Khir Baharom (BN-UMNO)
3. Sabri Azit (PN-PAS)
4. Datuk Nizam Mahshar (Pejuang-Gagasan Bangsa)

P.013: SIK
1. Maizatulakmam Othman @ Ibrahim (BN-UMNO)
2. Datuk Latipah Md Yatim (PH-Amanah)
3. Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN-PAS)

P.014: MERBOK
1. Khairul Anuar Ahmad (Warisan)
2. Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin (BN-UMNO)
3. Nor Azrina Surip (PH-PKR)
4. Mohd Nazri Abu Hassan (PN-Bersatu)
5. Datuk Mohamed Mosin Abdul Razak (Pejuang-IMAN)

P.015: SUNGAI PETANI
1. Dr Mohammed Taufiq Johari (PH-PKR)
2. Tan Chow Kang @ Tan Joon Long (PRM)
3. Datuk Marzuki Yahya (Pejuang)
4. Dr Robert Ling Kui Ee (PN-Bersatu)
5. Datuk Shahanim Mohamad Yusoff (BN-UMNO)

P.016 BALING
1. Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)
2. Cikgu Johari Abdullah (PH)
3. Lt Kol (B) Basir Ab Rahman (PEJUANG)
4. Ustaz Hassan Saad (PN)

P.017: PADANG SERAI
1. Hamzah Abd Rahman (Pejuang-Putra)
2. M. Karupaiya (PH-PKR)
3. Datuk C. Sivaraj (BN-MIC)
4. Datuk Azman Nasrudin (PN-Bersatu)
5. Mohd Bakhri Hashim (Warisan)
6. Sreanandha Rao (Bebas/IND)

P.018 KULIM BANDAR BAHARU
1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail (PH)
2. Cikgu Roslan Hashim (PN)
3. Mohd Yusrizal Yusoff (PEJUANG)4. Datuk Muhar Hussain (BN)

P.019: TUMPAT
1. Khairul Azuan Kamarrudin(Warisan)
2. Datuk Mumtaz Md Nawi(PAS)
3. Che Muhammad Asemari Che Ali(Putra)
4. Wan Mohd Johari Wan Omar(PH-Amanah)
5. Datuk Che Abdullah Mat Nawi(BN-Calon Langsung)

P.020: PENGKALAN CHEPA
1. Mohamad Redzuan Razali(Bebas/IND)
2. Nik Faizah Nik Othman(PH-Amanah)
3. Wan Ahmad Nasri Wan Ismail(Putra-Pejuang)
4. Datuk Ahmad Marzuk Shaary(PAS)
5. Dr Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin(BN-UMNO)

P.021: KOTA BHARU
1. Datuk Seri Takiyuddin Hassan(PAS)
2. Dr Hafidzah Mustakim(PH-Amanah)
3. Datuk Seri Rosmadi Ismail(BN-UMNO)
4. Andy Tan @ Awang(PRM)
5. Datuk Dr Che Musa Che Omar(Putra)
6. Izat Bukhary(Bebas)

P.022: PASIR MAS
1. Datuk Husam Musa(PH-Amanah)
2. Ahmad Fadhli Shaary(PAS)
3. Datuk Ab Ghani Harun(BN-UMNO)
4. Nasrul Ali Hasan Abdul Latif(Putra)

P.023: RANTAU PANJANG
1. Datuk Dr Ibrahim Ali(Putra)
2. Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff(PAS)
3. Mohd Zain Ismail(PRM)
4. Zulkarnain Yusoff(BN-UMNO)
5. Wan Shah Jihan Wan Din(PH-Amanah)

P.024: KUBANG KERIAN
1. Dr Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah(PH-Amanah)
2. Mohamad Rizal Razali(Putra-Pejuang)
3. Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi(BN-UMNO)
4. Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man(PAS)

P.025: BACHOK
1. Mohd Syahir Che Sulaiman(PAS)
2. Nor Azmiza Mamat(PH-PKR)
3. Mohd Zulkifli Zakaria(Bebas/IND)
4. Kamarul Azam Osman(Putra)
5. Datuk Mohd Zain Yasim(BN-UMNO)

P.026: KETEREH
1. Rahimi L Muhamud(PH-PKR)
2. Marzuani Ardila Ariffin(BN-UMNO)
3. Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor(PAS-Bersatu)
4. Hanif Ibrahim(Putra)

P.027: TANAH MERAH
1. Bakri @ Mohd Bakri Mustapha(BN-UMNO)
2. Mohamad Suparadi Md Noor(PH-PKR)
3. Mohd Nasir Abdullah(Putra)
4. Nik Sapeia Nik Yusof(Bebas/IND)
5. Datuk Seri Ikmal Hisyam Abdul Aziz(PAS-Bersatu)

P.028: PASIR PUTEH
1. Kapten (B) Wan Marzudi Wan Omar(Putra-Pejuang)
2. Datuk Zawawi Othman(BN-UMNO)
3. Muhammad Husain(PH-Amanah)
4. Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh(PAS)

P.029: MACHANG
1. Datuk Ahmad Jazlan Yaakub(BN)
2. Mejar (B) Muhamad Seman (PUTRA)
3. Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (PAS)
4.Rosli Allani S Abdull Kadir (PH)

P.030: JELI
1. Dr Muhammad Daud(Putra)
2. Zahari Kechik(PAS-Bersatu)
3. Norwahida Patuan(BN-UMNO)
4. Md Radzi Wahab(PH-Amanah)

P.031: KUALA KRAI
1. Abdul Latiff Abdul Rahman(PAS)
2. Datuk Mohamed Zulkepli Omar(BN-UMNO)
3. Norashikin Che Omar(Putra-Pejuang)
4. Mohd Hisyamuddin Ghazali(PH-Amanah)

P.032: GUA MUSANG
1. Tengku Razaleigh Hamzah(BN-UMNO)
2. Datuk Mohd Azizi Abu Naim(PAS-Bersatu)
3. Dr Samsu Adabi Mamat(Putra-Pejuang)
4. Asharun Uji(PH-PKR)

P.033: BESUT
1. Datuk Che Mohamad Zulkifly Jusoh(PAS)
2. Datuk Wan Nazari Wan Jusoh(Pejuang)
3. Abd Rahman @ Abd Aziz Abas(PH-Amanah)
4. Datuk Nawi Mohamad(BN-UMNO)

P.034: SETIU
1. Abdul Rahman Mat Yasin(BN-UMNO)
2. Shaharizukirnain Abd Kadir(PAS)
3. Mohamad Ngah(PH-PKR)
4. Wan Adnan Wan Ali(Pejuang)

P.035: KUALA NERUS
1. Datuk Dr Alias Razak(PAS)
2. Datuk Dr Mohd Khairuddin Aman RazaliBN-Calon Langsung/Direct Candidate
3. Azaha Wahid(Pejuang-Putra)
4. Datuk Seri Suhaimi Hashim(PH-Amanah

P.036: KUALA TERENGGANU
1. Datuk Dr Alias Razak(PAS)
2. Datuk Dr Mohd Khairuddin Aman RazaliBN-Calon Langsung/Direct Candidate
3. Azaha Wahid(Pejuang-Putra)
4. Datuk Seri Suhaimi Hashim(PH-Amanah)

P.037: MARANG
1. Tan Sri Abdul Hadi Awang(PAS)
2. Jasmira Othman(BN-UMNO)
3. Zarawi Sulong(Pejuang-Putra)
4. Azhar Ab Shukur(PH-Amanah)

P.038: HULU TERENGGANU
1. Datuk Rozi Mamat(BN-UMNO)
2. Mohd Khadri Abdullah(Pejuang-Putra)
3. Datuk Rosol Wahid(PAS-Bersatu)
4. Alias Ismail(PH-PKR)

P.039: DUNGUN
1. Ghazali Ismail(Bebas/IND)
2. Noraisah Hasan(Pejuang)
3. Mohasdjone @ Mohd Johari Mohamad(PH-PKR)
4. Nurhisam Johari(BN-UMNO)
5. Wan Hassan Mohd Ramli(PAS)

P.040: KEMAMAN
1. Rosli Ab Ghani (Pejuang)
2. Che Alias Hamid(PAS)
3. Datuk Seri Ahmad Said(BN-UMNO)
4. Hasuni Sudin(PH-PKR)

P041 KEPALA BATAS
1. Dr Siti Mastura Mohamad (PN)
2. Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (BN)
3. Danial Abdul Majed (PH+MUDA)

P.042 TASEK GELUGOR
1. Datuk Wan Saiful Wan Jan (PN)
2. Muhammad Yusoff Mohd Noor (BN)
3. Abdul Halim Sher Jung (GTA)
4. Razak Ridzuan (PH)5. Mohd Akmal Azhar (WARISAN)

P.043: BAGAN
1. Dr Tan Chuan Hong(BN-MCA)
2. Lim Guan Eng(PH-DAP)
3. Oh Teik Choon(PN-Bersatu)
4. Mohammed Hafiz Mohamed Abu Bakar(Pejuang-IMAN)

P.044: PERMATANG PAUH
1. Datuk Mohd Zaidi Mohd Said (BN-UMNO)
2. Muhammad Fawwaz Mohamad Jan(PN-PAS)
3. Mohd Nasir Othman(Pejuang-Putra)
4. Nurul Izzah Anwar(PH-PKR)

P.045: BUKIT MERTAJAM
1. Sim Chee Keong(PH-DAP)
2. Tan Yang Pang (BN-MCA)
3. Koh Tien Yew(PN-PAS)

P.046: BATU KAWAN
1. Lee Ah Leong(PRM)
2. Chow Kon Yeow(PH-DAP)
3. Datuk Tan Lee Huat (BN-MCA)
4. Wong Chia Zhen(PN-Gerakan)
5. Ong Chin Wen(Warisan)

P.047: NIBONG TEBAL
1. Fadhlina Sidek(PH-PKR)
2. Datuk Dr Mansor Othman(PN-Bersatu)
3. Datuk Seri Thanenthiran Ramankutty(BN-MMSP)
4. Goh Kheng Huat(Bebas/IND)

P.048: BUKIT BENDERA
1. Syerleena Abdul Rashid(PH-DAP)
2. Teh Yee Cheu(PRM)
3. Hng Chee Wey(PN-Gerakan)
4. Huan Xin Yun(BN-PCM)
5. Razalif Mohamad Zain(Bebas/IND)

P.049: TANJONG
1. Lim Hui Ying(PH-DAP)
2. Tan Kim Nee(BN-MCA)
3. H’ng Khoon Leng(PN-Gerakan)

P.050: JELUTONG
1. Sanisvara Nethaji Rayer Rajaji(PH-DAP)
2. Datuk Baljit Singh Jigiri Singh(PN-Gerakan)
3. Koh Swee Yong(PRM)
4. Mohamed Yacoob Mohamed Noor(Bebas/IND)
5. Datuk Loganathan Thoraisamy(BN-IPF)
6. Lim Huat Poh(Warisan)

P.051: BUKIT GELUGOR
1. Thinagaranabhan Padmanabhan(PN-Bersatu)
2. Ramkarpal Singh Karpal Singh(PH-DAP)
3. Wong Chin Chong(BN-MCA)

P.052: BAYAN BARU
1. Saw Yee Fung(BN-MCA)
2. Ooi Chuan Aun(Warisan)
3. Ravinder Singh Mall Singh (PRM)
4. Kan Chee Yuen(Bebas/IND)
5. Sim Tze Tzin(PH-PKR)
6. Oh Tong Keong(PN-Gerakan)

P.053: BALIK PULAU
1. Datuk Shah Headan Ayoob Shah(BN-UMNO)
2. Datuk Muhammad Bakhtiar Wan Chik(PH-PKR)
3. Datuk Seri Johnny Ch’ng Ewe Gee (Bebas/IND)
4. Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid(PN-Bersatu)
5. Datuk Seri Sabaruddin Ahmad(Bebas/IND)
6. Fazli Mohammad(Pejuang)

P.054: GERIK
1. Datuk Dr Asyraf Wajdi Dusuki (BN-UMNO)
2. Fathul Huzir Ayob (PN-Bersatu)
3. Ahmad Tarmizi Mohd Jam (PH-DAP)

P.055 LENGGONG
1. Datuk Seri Dr Shamsul Anuar Nasarah (BN-UMNO)
2. Jurey Latiff Mohd Rosli (PH-PKR)
3. Muhamad Rif’aat Razman (PN-PAS)

P.056: LARUT
1. Auzaie Fadzlan Shahidi (Pejuang-Berjasa)
2. Zolkharnain Abidin (PH-Amanah)
3. Mohd Shafiq Fhadly Mahmud (BN-UMNO)
4. Datuk Seri Hamzah Zainudin (PN-Bersatu)

P.057: PARIT BUNTAR
1. Datuk Seri Dr Mujahid Yusuf Rawa (PH-Amanah)
2. Imran Mohd Yusof (BN-UMNO)
3. Rohijas Md Sharif (Pejuang)
4. Mohd Misbahul Munir Masduki (PN-PAS)

P.058: BAGAN SERAI
1. Datuk Idris Ahmad (PN-PAS)
2. Ahmad Luqman Ahmad Yahaya (Pejuang)
3. Zul Helmi Ghazali (BN-UMNO)
4. Siti Aishah Shaik Ismail (PH-PKR)

P.059: BUKIT GANTANG
1. Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal (PN-Bersatu)
2. Mohd Shukri Mohd Yusoff (Pejuang)
3. Fakharuldin Mohd Hashim (PH-Amanah)
4. Mohammad Sollehin Mohamad Tajie (BN-UMNO)

P.060: TAIPING
1. Neow Choo Seong(BN-MCA)
2. M. Mohganan (Bebas/IND)
3. Wong Kah Woh(PH-DAP)
4. Datuk See Tean Seng(PN-Gerakan)
5. Dr A. Rama Moorthy @ Steven Ram(Bebas/IND)
6. Leow Thye Yih(Bebas/IND)

P.061: PADANG RENGAS
1. Kapten Azahari Hasan(PN-Bersatu)
2. Datuk Mohd Arrif Abdul Majid(BN-UMNO)
3. Muhammad Kamil Abdul Munim(PH-PKR)

P.062 SUNGAI SIPUT
1. R. Indrani (Bebas/IND)
2. Baharudin Kamarudin (Bebas/IND)
3. Tan Sri S.A. Vigneswaran (BN-MIC)
4. S. Kesavan (PH-PKR)
5. Ahmad Fauzi Mohd Jaafar (Pejuang)
6. N. Rajah (Bebas/IND)
7. Datuk Seri G. Irudianathan (PN-Bersatu)

P.063: TAMBUN
1. Datuk Seri Anwar Ibrahim (PH-PKR)
2. Datuk Aminuddin Md Hanafiah (BN-UMNO)
3. Abdul Rahim Tahir (Pejuang-Calon Langsung/Direct Candidate)
4. Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu (PN-Bersatu)

P.064: IPOH TIMOR
1. Nor Afzainizam Salleh (PN-BERSATU)
2. Ng Kai Cheong (BN-MCA)
3. Lee Chuan How (PH)

P.065: IPOH BARAT
1. Low Guo Nan (BN-MCA)
2. M. Kulasegaran (PH-DAP)
3. Chek Kwong Weng (PN-Gerakan)
4. Tan Sri M. Kayveas (Bebas-IND)

P.066: BATU GAJAH
1. Teoh Chin Chong (BN-MCA)
2. V. Sivakumar (PH-DAP)
3. Woo Cheong Yuen (PN-Gerakan)

P.067: KUALA KANGSAR
1. Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid(PN-Bersatu)
2. Datuk Maslin Sham Razman(BN-UMNO)
3. Yusmalia Mohamad Yusof(Pejuang)
4. Ahmad Termizi Ramli(PH-Amanah)

P.068: BERUAS
1. Datuk Ngeh Koo Ham(PH-DAP)
2. Ong Kean Sing(PN-Gerakan)
3. Ding Siew Chee(BN-MCA)

P.069: PARIT
1. Muhammad Ismi Mat Taib (PN-PAS)
2. Nurthaqaffah Nordin (PH-Amanah)
3. Datuk Mohd Nizar Zakaria (BN-UMNO)4. Faizol Fadzli Mohamed (Pejuang)

P.070: KAMPAR
1. Datuk Lee Chee Leong (BN-MCA)
2. Wong Oi Foon (PN-Gerakan)
3. Chong Zhemin (PH-DAP)
4. Leong Cheok Lung (Warisan)

P.071: GOPENG
1. Muhammad Farhan Abdul Rahim (PN-Bersatu)
2. Ting Zhao Song (BN-MCA)
3. Tan Kar Hing (PH-DAP)
4. G. Balachandran (Warisan)

P.072: TAPAH
1.K Saraswathy ( PH)
2.Datuk Muhammad Yadzan Mohammad (PN)
3.Mohamed Akbar Sherrif Ali Yasin ( WARISAN)
4.Datuk M Sarawanan (BN)
5.M Kathiravan ( Bebas – Simbol Kunci)
6.Mior Nor Haidir Suhaimi (GTA)

P.073: PASIR SALAK
1. Khairul Azwan Harun (BN-UMNO)
2. Nik Omar Nik Abdul Aziz (PH-PKR)
3. Jamaluddin Yahya (PN-PAS)
4. Zairol Hizam Zakaria (Pejuang-Putra)

P.074: LUMUT
1. Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (BN-UMNO)
2. Datuk Dr Mohd Hatta Md Ramli (PH-Amanah)
3. Komander (B) Nordin Ahmad Ismail (PN-Bersatu)
4. Mohd Isnin Ismail @ Ibrahim Khan (Warisan)
5. Mazlan Abdul Ghani (Pejuang)

P.075 BAGAN DATUK
1. Dr Muhammad Faiz Na’aman (PN-Bersatu)
2. Mohamed Tawfik Tun Dr Ismail (Bebas/IND)
3. Datuk Seri Shamsul Iskandar Mohd Akin (PH-PKR)
4. Datuk Seri Ahmad Zahid Hamidi (BN-UMNO)

P.076 TELUK INTAN
1. Zainol Fadzi Paharudin (PN-BERSATU)
2. Amir Khusyairi Mohamad Tanusi (PEJUANG)
3. Murugiah Thopasamy (BN-MIC)
4. Nga Kor Ming (PH)

P.077 TANJONG MALIM
1. Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi (PN-BERSATU)
2. Chang Lih Kang (PH-PKR)
3. Amir Hamzah Abdul Rajak (PEJUANG-IMAN)
4. Mah Hang Soon (BN-MCA)
5. Jamaluddin Mohd Radzi (Bebas)
6. Izzat Johari (Bebas)

P.078: CAMERON HIGHLANDS
1. Ramli Mohd Nor (BN UMNO)
2. Abdul Rasid Bin MohamedAli (PN-BERSATU)
3. Chiong Yoke Kong (PH-DAP)

P.079: LIPIS
1. Datuk Mohamad Shahrum Osman(PN-Bersatu)
2. Aishaton Abu Bakar(Pejuang)
3. Tengku Zulpuri Shah Raja Puji(PH-DAP)
4. Datuk Seri Abdul Rahman Mohamad(BN-UMNO)

P.080: RAUB
1. Chow Yu Hui(PH-DAP)
2. Norkhairul Anuar Mohamed Nor(Pejuang)
3. Datuk Chong Sin Woon(BN-MCA)
4. Datuk Mohd Fakrunizam Ibrahim(PN-Bersatu)

P.081: JERANTUT
1. Datuk Dr Hassan Basri Awang Mat Dahan(PH-PKR)
2. Datuk Mohd Zukarmi Abu Bakar(BN-UMNO)
3. Khairil Nizam Khirudin(PN-PAS)

P.082: INDERA MAHKOTA
1. Dr Mohamad Nor Sundari(Pejuang-Berjasa)
2. Datuk Seri Saifuddin Abdullah(PN-Bersatu)
3. Zuraidi Ismail(PH-PKR)
4. Datuk Quek Tai Seong(BN-MCA)

P.083: KUANTAN
1. Datuk Ab Hamid Mohd Nazahar(BN-UMNO)
2. Fuziah Salleh(PH-PKR)
3. Wan Razali Wan Nor(PN-PAS)
4. Anuar Mohd Tajuddin(Pejuang)

P.084: PAYA BESAR
1. Aireroshairi Roslan(PN-PAS)
2. Rosminahar Mohd Amin(Pejuang)
3. Ahmad Azam Mohamad Salleh(PH-Amanah)
4. Datuk Mohd Shahar Abdullah(BN-UMNO)

P.085: PEKAN
1. Datuk Seri Sh Mohmed Puzi Sh Ali(BN-UMNO)
2. Mohd Naim Zainal Abidin(PH-PKR)
3. Tengku Zainul Hisham Tengku Hussin(Bebas/IND)
4. Mohammad Radhi Abdul Razak(Pejuang)
5. Mohd Fadhil Noor Abdul Karim(PN-PAS)

P.086: MARAN
1. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)
2. Datuk Seri Shahaniza Shamsuddin(BN-UMNO)
3. Datuk Seri Dr Ismail Abd Muttalib(PN-PAS)
4. Ahmad Shuhor Awang(PH-Amanah)

P.087: KUALA KRAU
1. Datuk Seri Dr Ismail Mohamed Said(BN-UMNO)
2. Kamal Ashaari(PN-PAS)
3. Juhari Osman(PH-Amanah)
4. Datuk Dr Shahruddin Mohamed Salleh(Pejuang)

P.088: TEMERLOH
1. Datuk Seri Mohd Sharkar Shamsudin(BN-UMNO)
2. Salamiah Mohd Nor(PN-PAS)
3. Mohd Hasbie Muda(PH-Amanah)
4. Aminuddin Yahaya(Pejuang-Gagasan Bangsa)

P.089: BENTONG
1. Mohd Khalil Abdul Hamid(Bebas/IND)
2. Young Syefura Othman(PH-DAP)
3. Tan Sri Liow Tiong Lai(BN-MCA)
4. Datuk Roslan Hassan(PN-Bersatu)
5. Wong Tack(Bebas/IND)

P.090: BERA
1. Asmawi Harun(PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob(BN-UMNO)
3. Abas Awang(PH-PKR)

P.091: ROMPIN
1. Hamizi Hussain(Bebas/IND)
2. Datuk Seri Hasan Arifin(BN-UMNO)
3. Datuk Abdul Khalib Abdullah(PN-Bersatu)
4. Erman Shah Jaios(PH-PKR)

P.092: SABAK BERNAM
1. Idris Md Yusof(Pejuang-Gagasan Bangsa)
2. Datuk Dr Abd Rahman Bakri(BN-UMNO)
3. Kalam Salan(PN-Bersatu)
4. Shamsul Ma’arif Ismail(PH-Amanah)

P.093: SUNGAI BESAR
1. Datuk Seri Jamal Md Yunos(BN-UMNO)
2. Asmawar Samat @ Samad(Pejuang-Putra)
3. Datuk Muslimin Yahaya(PN-Bersatu)
4. Saipolyazan Mat Yusop(PH-PKR)

P.094: HULU SELANGOR
1. Azlinda Baroni (Bebas/IND)
2. Datuk T. Mohan (BN-MIC)
3. Harumaini Omar (Pejuang)
4. Dr. N. Sathia Prakash (PH-PKR)
5. Haniza Talha (PBM)
6. Mohd Hasnizan Harun (PN-PAS)

P095 PARLIMEN TANJONG KARANG
1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)
2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)
4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)
5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

P.096: KUALA SELANGOR
1. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz(BN-UMNO)
2. Mohd Shaid Rosli(Pejuang)
3. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad(PH-Amanah)
4. Mohd Noor Mohd Sahar(PN-PAS)

P.097: SELAYANG
1. Datuk Abdul Rashid Asari(PN-Bersatu)
2. Chan Wun Hoong(BN-MCA)
3. Sallehudin Amiruddin(Pejuang)
4. Muhammad Zaki Omar (Bebas/IND)
5. William Leong Jee Keen(PH-PKR)

P.098: GOMBAK
1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali(PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Amirudin Shari(PH-PKR)
3. Datuk Dr Aziz Jamaludin Mhd Tahir(Pejuang-Putra)
4. Zulkifli Ahmad(Bebas/IND)
5. Datuk Megat Zulkarnain Omardin(BN-UMNO)

P.099: AMPANG
1. Rodziah Ismail(PH-PKR)
2. Ivone Low Yi Wen(BN-MCA)
3. M Raveendran(Bebas/IND)
4. Datuk Zuraida Kamaruddin(PBM)
5. Dr Nurul Ashikin Mabahwi(Pejuang)
6. Lai Wai Chong(Warisan)
7. Sasha Lyna Abdul Latif(PN-Bersatu)
8. Muhammad Shafiq Izwan Mohd Yunos(Bebas/IND)
9. Tan Hua Meng(Bebas/IND)

P.100: PANDAN
1. Rafizi Ramli(PH-PKR)
2. Tan Sri Ong Tee Keat(Warisan)
3. Muhammad Farique Zubir Albakri(PN-PAS)
4. Nadia Hanafiah(Pejuang-Gagasan Bangsa)
5. Datuk Leong Kok Wee(BN-MCA)

P.101: HULU LANGAT
1. Mohd Sany Hamzan(PH-Amanah)
2. Datuk Markiman Kobiran(Pejuang)
3. Abdul Rahman Jaafar(Warisan)
4. Datuk Johan Abd Aziz(BN-UMNO)
5. Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa(Bebas/IND)
6. Datuk Dr Mohd Radzi Abd Latif(PN-Bersatu)

P.102: BANGI
1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir(PN-PAS)
2. Jamal Hisham Hashim(Bebas/IND)
3. Datuk Hoh Hee Lee(BN-MCA)
4. Muhammad Fauzi Hasim(Bebas/IND)
5. M. Suthan (Bebas/IND)
6. Chee Chee Meng(PRM)
7. Syahredzan Johan(PH-DAP)
8. Annuar Salleh(Pejuang-Berjasa)

P.103: PUCHONG
1. Yeo Bee Yin(PH-DAP)
2. Kuan Chee Heng(Bebas/IND)
3. Datuk Seri Syed Ibrahim Kader(BN-KIMMA)
4. Chew Jyh Gang(PN-Gerakan)

P.104: SUBANG
1. Ang Hiang Ni(PN-Gerakan)
2. Dr Kow Cheong Wei(BN-MCA)
3. Wong Chen(PH-PKR)

P.105: PETALING JAYA
1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor(PRM)
2. K.J. John Joan Kuruvilla(Bebas/IND)
3. Chew Hian Tat(BN-MCA)
4. Mazween Mokhtar(Pejuang-Gagasan Bangsa)
5. Theng Book (PN-Bersatu)
6. Lee Chean Chung(PH-PKR)

P.106: DAMANSARA
1. Gobind Singh Deo(PH-DAP)
1. Lim Si Ching(PN-Gerakan)
2. Tan Gim Tuan(BN-MCA)

P.107: SUNGAI BULOH
1. Ahmad Jufliz Faiza (PRM)
2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (Pejuang)
3. Nurhaslida Basri (Bebas/IND)
4. Khairy Jamaluddin (BN-UMNO)
5. Syed Abdul Razak Syed Long Alsagoff (Bebas/IND)
6. Datuk R. Ramanan (PH-PKR)
7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN-PAS)

P.108: SHAH ALAM
1. Azli Yusof (PH)
2. Muhammad Rafique Rashid Ali (GTA)
3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)
4. Dr Afif Bahardin (PN)

P.109: KAPAR
1. Muhammad Noor Azman @ Noor Hizam(BN-UMNO)
2. Daroyah Alwi(PBM)
3. Mohd Pathan Hussin(Pejuang-Berjasa)
4. Dr. Halimah Ali(PN-PAS)
5. Rahim Awang(Warisan)
6. VP Sevelinggam (Bebas/IND)
7. Datuk Abdullah Sani Abdul Hamid(PH-PKR)

P.110: KLANG
1. P. Jaya Chandran(PN-Bersatu)
2. Mohd Hedrhin Ramli(Bebas/IND)
3. Tee Hooi Ling(BN-MCA)
4. Loo Cheng Wee(Warisan)
5. S. Chandrasegar(PRM)
6. V Ganabatirau(PH-DAP)
7. JR Deepak Jaikishan(Bebas/IND)

P.111: KOTA RAJA
1. Fahmi Bazlan Muda(Pejuang-Berjasa)
2. Mohamed Diah Baharun(PN-PAS)
3. K. Kumar(Bebas/IND)
4. D. Kajendran(BN-MIC)
5. Mohamad Sabu(PH-Amanah)
6. P Raveetharan(Bebas/IND)
7. Sarah Afiqah Zainol Arif(PRM)
8. S Surendhar(Bebas/IND)

P.112: KUALA LANGAT
1. Zanariah Jumhuri(Bebas/IND)
2. Datuk M. Mohana(BN-MIC)
3. Ridzuan Abdullah(Pejuang-Gagasan Bangsa)
4. Datuk Dr Ahmad Yunus Hairi(PN-PAS)
5. M. Ganeskumar (PRM)
6. G. Manivanan(PH-PKR)

P.113: SEPANG
1. Mohd Syahrul Amri Mat Sari(Bebas/IND)
2. Datin Che Asmah Ibrahim (Pejuang)
3. Mohd Daud Leong Abdullah(PUR)
4. Raj Munni @ Aiman Athirah Sabu(PH-Amanah)
5. M Muneswaran(Bebas/IND)
6. Datuk Seri Rina Mohd Harun(PN-Bersatu)
7. Anuar Basiran(BN-UMNO)
8. R Nageswaran (PRM)

P.114: KEPONG
1. Phaang Jing Fatt(PN-Gerakan)
2. Young Shang Yi(Warisan)
3. Yap Zheng Hoe(BN-MCA)
4. Lim Lip Eng(PH-DAP)
5. Yee Poh Ping(Bebas/IND)

P.115: BATU
1. Siti Kasim(Bebas/IND)
2. Tian Chua(Bebas/IND)
3. P Prabakaran(PH-PKR)
4. Zulkifli Fattah(Bebas/IND)
5. Too Gao Lan(Bebas/IND)
6. Wan Azliana Wan Adnan (Pejuang)
7. Azhar Yahya (PN-PAS)
8. Naganathan Pillai(Warisan)
9. A Kohilan Pillay(BN-MIC)
10. Nur Fathiah Syazwana @ Cleo(Bebas/IND)

P.116: WANGSA MAJU
1. Zahir Hassan(PH-PKR)
2. Wee Choo Keong(Warisan)
3. Datuk Seri Dr Mohd Shafei Abdullah(BN-UMNO)
4. Raveentheran Suntheralingam (Bebas/IND)
5. Nuridah Mohd Salleh(PN-PAS)
6. Norzaila Arifin(Pejuang-Putra)

P.117: SEGAMBUT
1. V. Prabagaran(PN-Gerakan)
2. Datuk Daniel Ling Sia Chin(BN-MCA)
3. Hannah Yeoh(PH-DAP)

P.118 SETIAWANGSA
1. Nik Nazmi Nik Ahmad (PH)
2. Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG )
3. Izudin Ishak (BN)
4. Lim Yen Tiong (BEBAS)
5. Mior Rosli Mior Mohd Jaafar (BEBAS)
6. Nurul Fadzilah Kamaluddin (PN)

P.119 TITIWANGSA
1. Datuk Seri Johari Abdul Ghani (BN)
2. Khalid Abdul Samad (PH)
3. Dr Rosni Adam (PN)
4. Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan (GTA)

P.120: BUKIT BINTANG
1.Chen Win Keong(PN-Bersatu)
2.Fong Kui Lun(PH-DAP)
3.Tan Teik Peng(BN-MCA)

P.121: LEMBAH PANTAI
1.Noor Asmah Mohd Razalli(Pejuang-Putra)
2. Fauzi Abu Bakar(PN-PAS)
3.Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil(PH-PKR)
4. Datuk Ramlan Shahean @ Askolani(BN-UMNO)

P.122: SEPUTEH
1. Lee Kah Hing(BN-MCA)
2. Alan Wong Yee Yeng(PN-Gerakan)
3. Lian Choy Ling(Bebas/IND)
4. Teresa Kok Suh Sim(PH-DAP)
5. Lee Wai Hong(Bebas/IND)

P.123: CHERAS
1. Tan Kok Wai(PN-DAP)
2. Chong Yew Chuan(BN-MCA)
3. Chin Yoke Kheng(PN-Bersatu)

P.124: BANDAR TUN RAZAK
1. Datin Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail(PH-PKR)
2. Datuk Chew Yin Keen(BN-MCA)
3. Datuk Kamarudin Jaffar(PN-Bersatu)

P.125 PUTRAJAYA
1. Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
2. Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin (PN)
3. Dr Noraishah Mydin Abd Aziz ( PH)
4. Mohd Rosli Ramli (GTA)

P.126: JELEBU
1. Ahmad Fakri Abu Samah(Pejuang-Putra)
2. Datuk Seri Jalaludin Alias(BN-UMNO)
3. Datuk Zulkefly Mohamad Omar(PH-Amanah)
4. Zaharuddin Baba Samion(PN-Bersatu)

P.127: JEMPOL
1. Muhammad Noraffendy Mohd Salleh(PN-Bersatu)
2. Mohd Khalid Mohd Yunus(Pejuang-Putra)
3. Datuk Shamsulkahar Mohd Deli(BN-UMNO)
4. Norwani Ahmat(PH-Amanah)

P.128: SEREMBAN
1. Anthony Loke Siew Fook(PH-DAP)
2. Izzat Lesly(BEBAS)
3. Felica Wong (BN-MCA)
4. Mohamad Jani Ismail(Pejuang)
5. Mohd Fadli Che Me(PN-PAS)

P.129: KUALA PILAH
1. Kamarulzaman Kamdias (Pejuang)
2. Datuk Eddin Syazlee Shith (PN)
3. Datuk Azman Idris (Warisan)
4. Nor Azman Mohamad (PH)5. Datuk Adnan Abu Hassan (BN)

P.130: RASAH
1. Ng Kian Nam(BN-MCA)
2. Datuk Choong Vee Hing(PN-Gerakan)
3. Cha Kee Chin(PH-DAP)

P.131: REMBAU
1. Mohd Nazree Mohd Yunus(PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Mohamad Hasan (BN-UMNO)
3. Jufitri Joha(PH-PKR)
4. S. Tinagaran(PSM)
5. Ramly Awalluddin(Pejuang)

P.132 PORT DICKSON1. Datuk Seri Aminuddin Harun (PH)
2. Datuk P Kamalanathan (BN)
3. Rafiei Mustapha (PN)
4. Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GTA)

P.133: TAMPIN
1. Datuk Mohd Isam Mohd Isa(BN-UMNO)
2. Zamani Ibrahim(Pejuang-Berjasa)
3. Abdul Halim Abu Bakar (PN-PAS)
4. Muhammad Faiz Fadzil(PH-Amanah)

P.134: MASJID TANAH1
. Abdul Hakim Abdul Wahid (BN-UMNO)
2. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)
3. Mutalib Uthman (MUDA)
4. Handrawirawan Abu Bakar (Pejuang)

P.135: ALOR GAJAH
1. Shahril Sufian Hamdan(BN-UMNO)
2. Adly Zahari(PH-Amanah)
3. Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof(PN-Bersatu)
4. Muhammad Nazriq Abdul Rahman(Pejuang-Berjasa)

P.136: TANGGA BATU
1. Ghazali Abu(Pejuang-Putra)
2. Shahril Mahmood(Bebas/IND)
3. Dr Rusnah Aluai(PH-PKR)
4. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)
5. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)

P.137: HANG TUAH JAYA
1. Adam Adli Abd Halim(PH-PKR)
2. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh(Pejuang)
3. Datuk Mohd Ridhwan Mohd Ali(BN-UMNO)
4. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)

P.138: KOTA MELAKA
1. Khoo Poay Tiong(PH-DAP)
2. Kon Qi Yao(BN-MCA)
3. Suhaime Borhan Hing(PN-Gerakan)
4. Dato’ Dr. Norazlanshah Hazali (Bebas/IND)

P.139: JASIN
1. Datuk Harun Mohamed(PH-Amanah)
2. Datuk Roslan Ahmad(BN-UMNO)
3. Mohd Daud Nasir(Pejuang-Calon Langsung/Direct Candidate)
4. Zulkifli Ismail(PN-PAS)

P.140: SEGAMAT
1. Syed Hairoul Faizey Syed Ali(Pejuang-Putra)
2. Tan Sri M. Ramasamy (BN-MIC)
3. R. Yuneswaran(PH-PKR)
4. P. Poobalan (PN-Bersatu)

P.141: SEKIJANG
1. Md Salleheen Mohamad(BN-UMNO)
2. Uzzair Ismail (PN-Bersatu)
3. Dr Mohd Zohar Ahmad(Warisan)
4. Dr Zaliha Mustafa(PH-PKR)
5. Mohd Saiful Faizal Abd Halim(Pejuang-Putra)

P.142: LABIS
1. Alvin Chang Teck Kiam(PN-Bersatu)
2. Pang Hok Liong(PH-DAP)
3. Datuk Chua Tee Yong(BN-MCA)

P.143 PAGOH
1. Tan Sri Muhyiddin Yassin (PN)
2. Datuk Seri Razali Ibrahim (BN)
3. Iskandar Shah (PH)

P.144: LEDANG
1. Syed Ibrahim Syed Noh(PH-PKR)
2. Zainal Bahrom A. Kadir(Bebas/IND)
3. Yunus Mustakim(Bebas/IND)
4. Rafidah Ridwan(Pejuang)
5. Datuk Hamim Samuri(BN-UMNO)
6. Zaidi Abd Majid (PN-Bersatu)

P.145: BAKRI
1. RS CHELVA (PN)
2. CHRIS LEE CHING YONG (BN)
3. TAN HONG PIN (PH)
4. HARON JAFFAR (BEBAS

P.146: MUAR
1. Mohd Helmy Abd Latif(BN-UMNO)
2. Abdullah Husin (PN-PAS)
3. Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (MUDA)

P.147: PARIT SULONG
1. Datuk Seri Noraini Ahmad(BN-UMNO)
2. Dr Abdul Karim Deraman(PN-PAS)
3. Mohd Faizal Dolah (PH-Amanah)

P.148 AYER HITAM
1. Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (BN)
2. Sheikh Umar Baghrib Ali (PH)
3. Muhammad Syafiq A Aziz (PN)

P.149: SRI GADING
1. Aminolhuda Hassan(PH-Amanah)
2. Zanariyah Abdul Hamid(PN-PAS)
3. Datuk Mohd Lassim Burhan(BN-UMNO)
4. Mahdzir Ibrahim(Pejuang)

P.150: BATU PAHAT
1. Onn Abu Bakar (PH-PKR)
2. Zahari [email protected](PRM)
3. [email protected] Farid Siraj(BN-UMNO)
4. Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir(Pejuang)
5. Datuk Mohd Rashid Hasnon(PN-Bersatu)

P.151 SIMPANG RENGGAM
1. Dr Maszlee Malik (PH)
2. Datuk Seri Hasni Mohamad (BN)
3. Kamal Kusmin (GTA)4. Mohd Fazrul Kamat (PN)

P.152: KLUANG
1. Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu(BN-MCA)
2. Wong Shu Qi (PH-DAP)
3. U. Ramendran (Bebas/IND)
4. Dzulkarnain Alias(PN-Bersatu)

P153 SEMBRONG
1. Datuk Seri Hishammuddin Hussein (BN)
2. Hasni Abas (PH)
3. Aziz Ismail (PN)

P.154: MERSING
1. Fatin Zulaikha Zaidi (PH-DAP)
2. Ismail Don(Bebas/IND)
3. Muhammad Islahuddin Abas(PN-Bersatu)
4. Nurfatimah Ibrahim(Pejuang)
5. Datuk Abdul Latif Bandi(BN-UMNO)

P.155: TENGGARA
1. Manndzri Nasib(BN-UMNO)
2. M Azhar Palal(Pejuang-Putra)
3. Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar (PN-PAS)
4. Zuraidah Zainab Mohd Zain(PH-PKR)

P.156: KOTA TINGGI
1. Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin(BN-UMNO)
2. Mohamad Ridhwan Rasman (PN-Bersatu)
3. Onn Jaafar(PH-Amanah)

P.157: PENGERANG
1. Fairulnizar Rahmat(PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Azalina Othman Said(BN-UMNO)
3. Datuk Seri Che Zakaria Mohd Salleh (PH-Amanah)

P.158: TEBRAU
1. Jimmy Puah Wee Tse (PH)
2. Mohamad Isa Mohamad Basir (PN)
3. Nicole Wong Siaw Ting (BN)

P159 PASIR GUDANG
1. Noor Azleen Ambrose (BN)
2. Hassan Abdul Karim (PH)
3. Mohammad Raffi Beran (PEJUANG)
4. Mohamad Farid Abdul Razak (PN)

P.160: JOHOR BAHRU
1. Johan Arifin Mohd Ropi(BN-UMNO)
2. Mohd Mohtaj Yacob(PN-Bersatu)
3. Mohd Akhiri Mahmood(Pejuang)
4. Akmal Nasrullah Mohd Nasir(PH-PKR)

P161 PULAI
1. Datuk Nur Jazlan Mohamed (BN)
2. Loh Kah Yong (PN)
3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH)

P.162: ISKANDAR PUTERI
1. Tan Nam Cha (PN-Bersatu)
2. Datuk Jason Teoh Sew Hock (BN-MCA)
3. Liew Chin Tong(PH-DAP)

P.163: KULAI
1. Chua Jian Boon (BN)
2. Teo Nie Ching (PH)
3. Datuk Tan Chin Hock (PN)

P.164: PONTIAN
1. Datuk Isa Ab Hamid(PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Ahmad Maslan(BN-UMNO)
3. Shazwan Zdainal Abidin(PH-DAP)
4. Jamaluddin Mohamad(Pejuang)

P.165: TANJUNG PIAI
1. Najwah Halimah Ab Alim(PN-Bersatu)
1. Datuk Seri Dr Wee Jeck Seng (BN-MCA)
3. Lim Wei Jiet (MUDA)

P.166: LABUAN
1. Datuk Seri Ramle Mat Daly(Pejuang-Putra)
2. Datuk Suhaili Abd Rahman(PN-Bersatu)
3. Datuk Bashir Alias(BN-UMNO)
4. Datuk Dr Ramli Tahir(PH-Amanah)
5. Datuk Rozman Isli(Warisan)
6. Dayang Rusimah @ Raynie Mohd Din(PBM)

P.167: KUDAT
1. Datuk Seri Ruddy Awah(GRS-Bersatu)
2. Nur Alya Humaira Usun Abdullah(Pejuang)
3. Rashid Harun(Warisan)
4. Verdon Bahanda(Bebas/IND)
5. Thonny Chee(PH-PKR)

P.168: KOTA MARUDU
1. Mohd Azmi Zulkiflee(Pejuang)
2. Shahrizal Denci(MUDA)
3. Norman Tulang(Bebas/IND)
4. Datuk Jilid Kuminding(Warisan)
5. Datuk Seri Dr Maximus Ongkili(GRS-PBS)
6. Datuk Wetrom Bahanda(KDM)

P169 KOTA BELUD
1. Datuk Seri Abdul Rahman Dahlan (BN)
2. Isnaraissah Munirah Majilis (WARISAN)
3. Madeli @ Modily Bangali (PH)

P.170: TUARAN
1. Datuk Seri Madius Tangau(PH-UPKO)
2. Boby Lewat(Bebas/IND)
3. Noortaip Suhaili @ Sualee(Bebas/IND)
4. Jo-Anna Sue Henly Rampas(Warisan)
5. Muminin Norbinsha(Pejuang)
6. Datuk Joniston Bangkuai(GRS-PBS)

P.171: SEPANGGAR
1. Datuk Mohd Azis Jamman(Warisan)
2. Datuk Yakub Khan(BN-UMNO)
3. Yusof Kunchang(Pejuang)
4. Mustapha Sakmud(PH-PKR)
5. Jumardie Lukman(KDM)

P.172: KOTA KINABALU
1. Yeo Yan Yin(Warisan)
2. Marcel Jude(Bebas/IND)
3. Datuk Seri Winston Liaw Kit Siong(KDM)
4. Chan Foong Hin(PH-DAP)
5. Yee Tsai Yiew(GRS-PBS)

P.173: PUTATAN
1. Awang Husaini Sahari(PH-PKR)
2. Datuk Shahelmey Yahya(BN-UMNO)
3. Poyne Tudus @ Patrick Payne(Pejuang-IMAN)
4. Ahmad Mohd Said(Warisan)

P.174: PENAMPANG
1. Datuk Ewon Benedick(PH-UPKO)
2. Richard Jimmy(Bebas/IND)
3. Kenny Chua Teck Ho(GRS-STAR)
4. Datuk Darell Leiking(Warisan)

P.175: PAPAR
1. Nicholas Sylvester @ Berry(Pejuang)
2. Chin Chuan Siong @ Norbert Chin(Bebas/IND)
3. Henry Shim Chee On(PH-DAP)
4. Johnny Sitamin(Bebas/IND)
5. Ahmad Hassan(Warisan)
6. Datuk Armizan Mohd Ali(GRS-Bersatu)

P.176: KIMANIS
1. Datuk Mohamad Alamin(BN-UMNO)
2. Dr Daud Yusof(Warisan)
3. Yusop Osman @ Othman(Pejuang)
4. Rowindy Lawrence(PH-UPKO)
5. Amat Mohd Yusof(KDM)

P.177: BEAUFORT
1. Dikin Musah(PH-PKR)
2. Matlani Sabli (Bebas/IND)
3. Datuk Johan @ Christopher O T Ghani(Bebas/IND)
4. Masri Adul(Warisan)
5. Datuk Siti Aminah Aching(BN-UMNO)
6. Datuk Johair Mat Lani(KDM)

P.178: SIPITANG
1. Datuk Matbali Musah(GRS-Bersatu)
2. Lahirul Latigu(PH-Amanah)
3. Datuk Adnan Puteh(Warisan)

P.179: RANAU
1. Apirin Jahalan @ Taufik Sham(PH-PKR)
2. Datuk Jonathan Yassin(GRS-Bersatu)
3. Azizul Julirin(Pejuang)
4. Markus Siton(Warisan)
5. Datuk Ewon Ebin(PBRS)

P.180: KENINGAU
1. Grelydia Gillod(PH-DAP)
2. Rasinin Koutis(Warisan)
3. Datuk Seri Dr Jeffrey Kitingan(GRS-STAR)
4. Jikulin Nointin @ Anastasius(KDM)

P.181: TENOM
1. Noorita Sual(PH-DAP)
2. Jamawi Jaafar(BN-UMNO)
3. Riduan Rubin(Bebas/IND)
4. Ukim Buandi(Warisan)
5. Peggy Chaw Zhi Ting(Bebas/IND)

P.182: PENSIANGAN
1. Jamani Derimin @ Gampalid(Pejuang)
2. Siti Noorhasmahwatty Osman(Warisan)
3. Jekerison Kilan(KDM)
4. Datuk Dr Sangkar Rasam(PH-PKR)
5. Datuk Arthur Joseph Kurup(BN-PBRS)

P.183: BELURAN
1. Benedict Asmat(BN-UMNO)
2. Rowiena Rasid(Warisan)
3. Hausing Samsudin @Sudin(Pejuang)
4. Datuk Seri Dr Ronald Kiandee(PN-Bersatu)
5. Felix Joseph Saang(PH-UPKO)

P.184: LIBARAN
1. Nordin Khani(PPRS)
2. Dr Peter Jr Naintin(PH-UPKO)
3. Amdan @ Saban Tumpong(Bebas/IND)
4. Jeffri Pudang(Pejuang)
5. Sh Bokrata Sh Hassan(Warisan)
6. Suhaimi Nasir(BN-UMNO)

P.185: BATU SAPI
1. Liau Fui Fui (PH)
2.Othman B. Ahmad (Bebas)
3.Narseso P. Juanico (Pejuang)4.Khairul Firdaus B.Akhbar Khan (GRS)5.Alias Sani ( Warisan )

P.186: SANDAKAN
1. Hu Chang Lik @ Hii Chang Lik(Bebas/IND)
2. Lokeman Hazli Azali(Bebas/IND)
3. Lau Chi Keong(GRS-SAPP)
4. Vivian Wong Shir Yee(PH-DAP)
5. Alex Thien(Warisan)
6. Lita Tan Abdullah(Bebas/IND)

P.187: KINABATANGAN
1. Mazliwati Abdul Malek(Warisan)
2. Datuk Seri Bung Moktar Radin(BN-UMNO)

P.188: SILAM
1. Oscar Sia Yu Hock(PH-DAP)
2. Datuk Mohammad Yusof Apdal(Warisan)
3. Datin Maizatul Akmam Alawi(BN-UMNO)

P.189: SEMPORNA
1. Arastam Pandorog(PH-PKR)
2. Datuk Seri Mohd Shafie Apdal(Warisan)
3. Nixon Abdul Hadi(GRS-Bersatu)
4. Ab Razik @ Ab Rajak Ab Hamid(Pejuang)

P.190: TAWAU
1. Chen Ket Chuin(Warisan)
2. Chin Chee Syn(Bebas/IND)
3. Mohd Salleh Bacho(Bebas/IND)
4. Datuk Christina Liew(PH-PKR)
5. Herman Amdas(Pejuang)
6. Lo Su Fui (GRS-PBS)

P.191: KALABAKAN
1. Dr Nur Aini Abdul Rahman(Pejuang)
2. Andi Muhammad Suryady Bandy(BN-UMNO)
3. Ma’mun Sulaiman(Warisan)
4. Muhamad Dhiauddin Hassan(Bebas/IND)
5. Noraini Abd Ghapur(PH-PKR)

P.192: MAS GADING
1. Sim Min Leong(PBK)
2. Lidang Disen(GPS-PDP)
3. Mordi Bimol(PH-DAP)

P.193 SANTUBON
1. Nancy Shukri (GPS)
2. Affendi Jeman (Bebas)
3. Mohamad Zen Peli (PH)

P.194: PETRA JAYA
1. Datuk Seri Fadillah Yusof(GPS-PBB)
2. Sopian Julaihi(PH-PKR)
3. Datuk Othman Abdillah (SEDAR)

P.195: BANDAR KUCHING
1. Tay Tze Kok (GPS-SUPP)
2. Voon Lee Shan (PSB-Calon Langsung/Direct Candidate)
3. Kelvin Yii Lee Wuen (PH-DAP)

P.196: STAMPIN
1. Chong Chieng Jen(PH-DAP)
2. Lo Khere Chiang(GPS-SUPP)
3. Lue Cheng Hing(PSB-Calon Langsung/Direct Candidate)

P.197: KOTA SAMARAHAN
1. RUBIAH WANG (GPS)
2.ABANG ABDUL HALIL ABANG NAILI(AMANAH)

P.198 PUNCAK BORNEO
1. Datuk Willie Mongin (GPS)
2. Diog Dios (PH)
3. Tomson Ango (PBK)

P.199: SERIAN
1. Alim Impira(Bebas/IND)
2. Datuk Seri Richard Riot Jaem(GPS-SUPP)
3. Elsiy Tingang(PSB)
4. Learry Jabul(PH-DAP)

P.200: BATANG SADONG
1. Rodiyah Sapiee(GPS-PBB)
2. Lahaji Lahiya(PH-Amanah)

P.201: BATANG LUPAR
1. Mohamad Shafizan Kepli(GPS-PBB)
2. Wel @ Maxwel Rojis(PH-Amanah)
3. Hamdan Sani(PN-PAS)

P.202: SRI AMAN
1. Datuk Seri Doris Sophia Brodie(GPS-PRS)
2. Wilson Entabang(PSB)
3. Datuk Masir Kujat(Bebas/IND)
4. Tay Wei Wei(PH-PKR)

P.203: LUBOK ANTU
1. Tambat @ Jugah Muyang(PN-Bersatu)
2. Dr Johnichal Rayong Ngipa(PSB)
3. Roy Angau Gingkoi(GPS-PRS)
4. Langga Lias(PH-PKR)

P.204: BETONG
1. Patrick Kamis(PH-PKR)
2. Hasbie Satar(Bebas/IND)
3. Dr Richard Rapu @ Aman Begri(GPS-PBB)

P.205: SARATOK
1. Giendam Jonathan Tait(GPS-PDP)
2. Datuk Ali Biju(PN-Bersatu)
3. Ibil Jaya (PH-PKR)

P.206: TANJONG MANIS
1. Yusuf Abd Wahab(GPS-PBB)
2. Zainab Suhaili(PH-Amanah)

P.207: IGAN
1. Ahmad Johnie Zawawi(GPS-PBB)
2. Hud Andri Zulkarnaen(PH-Amanah)

P.208: SARIKEI
1. Datuk Seri Huang Tiong Sii(GPS-SUPP)
2. Roderick Wong(PH-DAP)

P.209: JULAU
1. JOSEPH SALANG GANDUM (GPS)
2. LARRY SNG WEI SHIEN (PBM)
3. SUSAN GEORGE (PBDS)
4. ELLY LAWAI NGALAI (BEBAS)

P.210: KANOWIT
1. Mohd Fauzi Abdullah @ Joseph(PH-PKR)
2. Elli Luhat(Bebas/IND)
3. Datuk Aaron Ago Dagang(GPS-PRS)
4. Chen Nguk Fa(Bebas/IND)
5. Michael Lias(Bebas/IND)

P.211: LANANG
1. Wong Tiing Kiong(Bebas/IND)
2. Priscilla Lau(PSB)
3. Alice Lau Kiong Yieng(PH-DAP)
4. Wong Ching Yong(GPS-SUPP)

P.212: SIBU
1. Oscar Ling Chai Yew(PH-DAP)
2. Clarence Ting Ing Horh(GPS-SUPP)
3. Datuk Seri Wong Soon Koh(PSB)

P.213: MUKAH
1. Datuk Hanifah Hajar Taib(GPS-PBB)
2. Abdul Jalil Bujang(PH-PKR)

P.214: SELANGAU
1. Umpang Sabang(PH-PKR)
2. Edwin Banta(GPS-PRS)
3. Henry Joseph(Bebas/IND)

P.215: KAPIT
1. Datuk Seri Alexander Nanta Linggi(GPS-PBB)
2. Khusyairy Pangkas Abdullah(PH-PKR)
3. Robert Saweng(PBDSB)

P.216: HULU RAJANG
1. Abun Sui Anyit(PH-PKR)
2. Datuk Wilson Ugak Kumbong(GPS-PRS)

P.217: BINTULU
1. Duke Janteng (PN-Bersatu)
2. Datuk Seri Tiong King Sing(GPS-PDP)
3. Tony Chiew Chan Yew(PH-DAP)

P.218: SIBUTI
1. Lukanisman Awang Sauni(GPS-PBB)
2. Zulhaidah Suboh(PH-PKR)
3. Bobby William(PBDS)

P.219: MIRI
1. Jeffery Phang Siaw Foong(GPS-SUPP)
2. Datuk Lawrence Lai Yew Son(PSB)
3. Chiew Choon Man(PH-PKR)

P.220: BARAM
1. Datuk Anyi Ngau(GPS-PDP)
2. Roland Engan(PH-PKR)
3. Wilfred Entika Rebai(Bebas/IND)

P.221: LIMBANG
1. Racha Balang(PH-PKR)
2. Datuk Hasbi Bin Habibollah(GPS-PBB)

P.222: LAWAS
1. Japar Suyut(PH-PKR)
2. Baru Bian(PSB)
3. Datuk Henry Sum Agong(GPS-PBB)

Parti Keadilan Rakyat (PKR)

calon perdana menteri pru15
calon perdana menteri pru15

Rujuk: [RASMI] Senarai Calon PKR Yang Bertanding

Untuk makluman, rakyat Malaysia boleh meneliti biodata setiap calon di laman www.calonkeadilan.org setelah senarai penuh diumumkan pada malam 28 Oktober 2022.

Akuan bersumpah pengisytiharan harta setiap calon juga akan dipaparkan di laman tersebut untuk memudahkan pengundi mengenali mereka.

DAP (Democratic Action Party Malaysia)

Penyandang kerusi Parlimen Puchong, Gobind Singh Deo berpindah kawasan dengan diletakkan bertanding di kawasan Damansara menggantikan Tony Pua pada Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU-15).

Tony yang juga Ahli Jawatankuasa Disiplin DAP tidak bertanding dalam pilihan raya umum itu pada 19 November ini.

Penyandang kerusi Parlimen Bakri, Yeo Bee Yin bertanding di Puchong manakala DAP menampilkan calon Melayu iaitu Ahli Jawatankuasa Tertinggi Pusatnya (CEC), Syahredzan Johan di Parlimen Bangi.

Ahli Dewan Undangan Negeri (ADUN) Kota Kemuning, V. Ganabatirau pula dipertaruh parti tersebut di kerusi Parlimen Klang.

Perkara itu diumumkan Setiausaha Agung DAP, Anthony Loke.

calon perdana menteri pru15

Sumber: Sinar Harian /Utusan

Parti Amanah Negara (Amanah)

Parti Amanah Negara (Amanah) meletakkan calon untuk bertanding di 54 kerusi Parlimen di seluruh negara dalam Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU-15) yang akan diadakan pada 19 November ini.

Jumlah itu meningkat 35 peratus berbanding kerusi Parlimen yang ditandingi Amanah semasa PRU-14 pada 2018, iaitu sebanyak 27 kerusi.

Turut diumumkan sebagai calon ialah dua Naib Presiden iaitu Datuk Mahfuz Omar dan Datuk Seri Dr Mujahid Yusof Rawa masing-masing mempertahankan kerusi Parlimen Pokok Sena dan kerusi Parlimen Parit Buntar.

Antara nama-nama besar yang akan bertanding adalah:

  • Presiden Amanah, Mohamad Sabu akan mempertahankan kerusi Parlimen Kota Raja
  • Timbalan Presiden Datuk Seri Salahuddin Ayub akan bertanding di kerusi Parlimen Pulai
  • Pengarah Komunikasi Amanah Khalid Abdul Samad diumum sebagai calon bagi kerusi Parlimen Titiwangsa
  • Pengarah Strategi Amanah Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad pula akan mempertahankan kerusi Parlimen Kuala Selangor

Calon Pakatan Harapan Di Selangor

Calon kerusi Parlimen di Selangor bagi PH (dan kerjasama dengan MUDA) telah dimuktamadkan. 22 kerusi telah dibahagi:

KEADILAN – 11
AMANAH – 6
DAP – 4
MUDA – 1

BN (Barisan Nasional)

BN telah mengumumkan senarai calon bertanding membabitkan 166 kerusi Parlimen di Semenanjung pada 1 November.

Calon-calon Parlimen Barisan Nasional PRU15:

  • Kangar – Fathul Bari
  • Arau – Rozabil Abd Rahman
  • Langkawi – Armishah Siraj
  • Jerlun – Osman Aziz
  • Kubang Pasu – Hasmuni Hassan
  • Padang Terap – Mahdzir Khalid
  • Pokok Sena – Noran Zamini Jamaluddin
  • Alor Setar – Tan Chee Heong
  • Kuala Kedah – Mashitah Ibrahim
  • Pendang – Suraya Yaacob
  • Jerai – Jamil Khir Baharom
  • Sik – Maizatulakmam Othman
  • Merbok – Shaiful Hazizy
  • Sungai Petani – Shahnim Mohd Yusoff
  • Baling – Abdul Azeez
  • Padang Serai – Sivaraj Chandran
  • Kulim – Muhar Hussain
  • Pengkalan Chepa – Mohd Hafiezulniezam
  • Kota Bharu – Rosmadi Ismail
  • Pasir Mas – Abdul Ghani Harun
  • Rantau Panjang – Zulkarnain Yusoff
  • Kubang Kerian – Nurul Amal Mohd Fauzi
  • Bachok – Mohd Zain Yasim
  • Ketereh – Marzuani Ardila Ariffin
  • Tanah Merah – Bakri @ Mohd Bakri
  • Pasir Puteh – Zawawi Othman
  • Machang – Ahmad Jazlan Yaakub
  • Jeli – Norwahida Patuan
  • Kuala Kerai – Mohd Zulkepli
  • Gua Musang – Tengku Razaleigh
  • Besut – Nawi Mohamad
  • Setiu – Abdul Rahman Yassin
  • Kuala Terengganu – Mohd Zubir
  • Marang – Jasmira Othman
  • Hulu Terengganu – Rozi Mamat
  • Dungun – Norhisham Johari
  • Kemaman – Ahmad Said
  • Pulau Pinang – Reezal Merican
  • Tasik Gelugor – Muhammad Yusof
  • Bagan – Tan Chuan Hong
  • Permatang Pauh – Mohd Zaidi Mohd Zaid
  • Bukit Mertajam – Tan Yang Pang
  • Batu Kawan – Tan Lee Huat
  • Nibong Tebal – Thanenthiran Ramankutty
  • Bukit Bendera – Razalif Mohd Zain
  • Tanjung – Tan Kim Nee
  • Jelutong – T Loganathan
  • Bukit Gelugor – Wong Chin Chong
  • Bayan Baru – Saw Yee Fung
  • Balik Pulau – Shah Headan
  • Gerik – Asyraf Wajdi Dusuki
  • Lenggong – Shamsul Anuar
  • Larut – Mohd Kazim Elias
  • Parit Buntar – Imran Mohd Yusof
  • Bagan Serai – Zul Helmi
  • Bukit Gantang – Mohd Sollehin
  • Taiping – Neow Choo Seong
  • Padang Rengas – Mohd Arrif Abdul Majid
  • Sungai Siput – S Vigneswaran M Sanasee
  • Tambun – Aminuddin Md Hanafiah
  • Ipoh Timur – Ng Kai Cheong
  • Ipoh Barat – Low Guo Nan
  • Batu Gajah – Teo Chin Cheong
  • Kuala Kangsar – Maslin Sham
  • Beruas – Ding Siew Chee
  • Parit – Mohd Nizar Zakaria
  • Kampar – Lee Chee Leong
  • Gopeng – Ting Zhao Song
  • Tapah – M Saravanan
  • Pasir Salak – Khairul Azwan Harun
  • Lumut – Zamri Abdul Kadir
  • Bagan Datuk – Zahid Hamidi
  • Teluk Intan – T. Murugiah
  • Tanjong Malim – Mah Hang Soon
  • Cameron Highlands – Ramli Mohd Nor
  • Lipis – Abdul Ramat Mohd
  • Raub – Chong Sin Woon
  • Jerantut – Mohd Zulkarni Abu Bakar
  • Indera Mahkota – Quek Tai Seong
  • Kuantan – Abdul Hamid
  • Paya Besar – Mohd Shahar Abdullah
  • Pekan – Che Mohd Puzi ben Che Ali
  • Maran – Sahaniza Samsudin
  • Kuala Krau – Ismail Said
  • Temerloh – Mohd Shakar Shamsudin
  • Bentong – Liow Tiong Lai
  • Bera – Ismail Sabri
  • Rompin – Hassan Ariffin
  • Sabak Bernam – Abdul Rahman Bakri
  • Sungai Besar – Jamal Mohd Yunus
  • Hulu Selangor – Mohan Thangarasu
  • Kuala Selangor – Tengku Zafrul
  • Selayang – Chan Wun Hoong
  • Gombak – Megat Zulkarnain Omardin
  • Ampang – Ivone Low Yi Wen
  • Pandan – Leong Kok Wee
  • Kuala Langat – Johan Abdul Aziz
  • Bangi – Hoh Hee Lee
  • Puchong – Syed Ibrahim Syed Abdul Kadir
  • Subang – Kow Cheong Wei
  • Petaling Jaya – Chew Hian Tat
  • Damansara – Tan Gim Tuan
  • Sungai Buloh – Khairy Jamaluddin
  • Shah Alam – Hizatul Isham
  • Kapar – Muhamma Noor Azman
  • Klang – Tee Hooi Ling
  • Kota Raja – Kajendran Doraisamy
  • Kuala Langat – Mohana Muniandy Raman
  • Sepang – Anuar Basiran
  • Batu – Kohilan Pillay
  • Wangsa Maju – Mohd Shafei Abdullah
  • Segambut – Daniel Ling Sia Chin
  • Setiawangsa – Izudin Ishak
  • Titiwangsa – Johari Abdul Ghani
  • Bukit Bintang – Tan Teik Peng
  • Lembah Pantai – Ramlan Shahean @ Askolani
  • Seputeh – Lee Kah Hing
  • Cheras – Chong Yew Chuan
  • Bandar Tun Razak – Chew Yin Keen
  • Putrajaya – Tengku Adnan Tengku Mansor
  • Labuan – Bashir Alias
  • Jelebu – Jalaluddin Alias
  • Seremban – Wong Yin Ting
  • Rasah – Ng Kian Nam
  • Rembau – Mohamad Haji Hasan
  • Port Dickson – P. Kamalanathan Panchanathan
  • Tampin – Mohd Isam Mohd Isa
  • Masjid Tanah – Abdul Hakim Abdul Wahid
  • Alor Gajah – Shahril Sufian Hamdan
  • Tangga Batu – Lim Ban Hong
  • Hang Tuan Jaya – Mohd Ridhwan Mohd Ali
  • Kota Melaka – Kon Qi Yao
  • Jasin – Roslan Ahmad
  • Segamat – Ramasamy Muthusamy
  • Sekijang Md Salleheen Mohamad
  • Labis – Chua Tee Yong
  • Pagoh – Razali Ibrahim
  • Ledang – Hamim Samuri
  • Muar – Mohd Helmy Abd Latif
  • Parit Sulong – Noraini Ahmad
  • Ayer Hitam – Wee Ka Siong
  • Sri Gading – Mohd Lassim Burhan
  • Batu Pahat – Ishak @ Mohd Farid Siraj
  • Simpang Renggam – Hasni Mohammad
  • Kluang – Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu
  • Sembrong – Hishamuddin Hussein
  • Mersing – Abd Latif Bandi @ Nor Sebandi
  • Tenggara – Manndzri Nasib
  • Kota Tinggi – Mohamed Khaled Nordin
  • Pengerang – Azalina Othman
  • Tebrau – Wong Siaw Ting
  • Pasir Gudang – Noor Azleen Ambros
  • Johor Bahru – Johan Arifin Mohd Ropi
  • Pulai – Nur Jazlan Mohamed
  • Islandar Puteri – Teoh Sew Hock
  • Kulai – Chua Jian Boon
  • Pontian – Ahmad Maslan
  • Tanjong Piai – Wee Jeck Seng

Rujuk senarai penuh: https://umno-online.my/2022/11/01/pru15-senarai-calon-bn-tanding-kerusi-parlimen/

Rujuk : [Rasmi] Senarai Calon Barisan Nasional (BN)

PAS (Parti Islam Se-Malaysia)

PAS mengumumkan akan bertanding lebih 60 kerusi Parlimen menggunakan lambang parti itu untuk tiga negeri iaitu Kelantan, Terengganu dan Kedah pada PRU-15.

Presidennya, Tan Sri Abdul Hadi Awang berkata, jumlah kerusi yang ditandingi PAS itu diputuskan jawatankuasa perundingan kerusi Perikatan Nasional (PN).

Rujuk senarai calon PAS dalam lampiran senarai calon Perikatan Nasional di bawah:

PN (Perikatan Nasional)

Selepas memuktamadkan pemilihan kerusi, Perikatan Nasional (PN) telah mengumumkan senarai calon bertanding dalam Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU-15) malam 1 November 2022.

Selain senarai penuh calon, jumlah sebenar kerusi yang dipertaruhkan oleh gabungan itu juga telah diketahui.

Pengerusi PN, Tan Sri Muhyiddin Yassin dijangka membuat pengumuman itu di Pusat Pameran dan Perdagangan Antarabangsa Malaysia (MITEC), kira-kira 8 malam.

calon perikatan nasional pn

Sebelum ini, Muhyiddin dilaporkan berkata, gabungan itu dijangka akan bertanding lebih tiga perempat daripada 222 kerusi Parlimen di seluruh negara pada PRU-15, 19 November ini.

Sumber: Sinar Harian
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri
calon pru 15 perdana menteri

Rujuk: [RASMI] Senarai Calon Perikatan Nasional

Parti Pejuang / GTA (Gerakan Tanah Air)

PEJUANG telah mengumumkan calon parlimen untuk bertanding pada PRU 15 ini.

calon pru 15 perdana menteri

Antara yang diumumkan termasuklah:

  • Tun Dr Mahathir Mohamad – Langkawi
  • Mukhriz Mahathir – Jerlun
  • Amiruddin Hamzah – Kubang Pasu
  • Che Asmah Ibrahim – Sepang
  • Mior Nor Haidir Suhaimi – Tapah
  • Haurumaini Omar – Hulu Selangor
  • Mohd Shaid Rosli – Kuala Selangor
  • Khairuddin Abu Hassan – Titiwangsa
calon pru 15 perdana menteri

TERKINI: SENARAI CALON YANG DIUMUMKAN MEWAKILI GTA

Gerakan Tanah Air mengumumkan senarai di 121 kerusi Parlimen pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15).

Senarai calon-calon adalah seperti berikut:

PERLIS

P.002 KANGAR – Nur Sulaiman Zolkapli (PEJUANG)

P.003 ARAU – Abdul Razak Abdul Khalek (PEJUANG)

KEDAH

P.004 LANGKAWI – Tun Dr Mahathir Mohamad (PEJUANG)

P.005 JERLUN – Datuk Seri Mukhriz Mahathir (PEJUANG)

P.006 KUBANG PASU – Datuk Amiruddin Hamzah (PEJUANG)

P.007 PADANG TERAP – Razali Lebai Salleh (PEJUANG)

P.009 ALOR SETAR – Mohamad Nuhairi Rahmat (PEJUANG)

P.010 KUALA KEDAH- Ulya AqamahHusamudin (PEJUANG)

P.011 PENDANG – Abdul Rashid Yop (GAGASAN BANGSA)

P.012 JERAI – Datuk Mohd Nizam Mahshar (GAGASAN BANGSA)

P.014 MERBOK – Datuk Mohamed Mosin Abdul Razak – (IMAN)

P.015 SUNGAI PETANI – Marzuki Yahya – (PEJUANG)

P.016 BALING- Basir Ab Rahman (PUTRA)

P.017 PADANG SERAI – Hamzah Abd Rahman (PUTRA)

P.018 KULIM BANDAR BARU – Mohamad Yusrizal Yusoff (GAGASAN BANGSA)

KELANTAN 

P.019 TUMPAT – Che Muhammad Aswari Che Ali (PUTRA)

P.020 PENGKALAN CHEPA – Wan Ahmad Nasri Wan Ismail (PEJUANG) 

P.021 KOTA BHARU – Prof. Datuk Dr. Che Musa Che Omar (PUTRA)

P.022 PASIR MAS – Nasrul Ali Hasan Abdul Latif (PUTRA)

P.023 RANTAU PANJANG – Datuk Paduka Dr Ibrahim Ali (PUTRA)

P.024 KUBANG KERIANG – Mohamad Rizal Razali (PEJUANG)

P.025 BACHOK – Kamarul Azam Osman  (PUTRA)

P.026 KETEREH – Hanif Ibrahim (PUTRA)

P.027 TANAH MERAH – Mohd Nasir Abdullah (PUTRA)

P.028 PASIR PUTEH  – Wan Marzudi Wan Omar (PEJUANG)

P.029 MACHANG – Mejar Besar Muhammad Seman (PUTRA)

P.030 JELI – Prof. Ir Dr. Muhammad Daud (PUTRA)

P.031 KUALA KRAI – Norashikin Che Omar (PEJUANG)

P.032 GUA MUSANG – Dr. Samsu Adabi Mamat (PEJUANG)

TERENGGANU

P.033 BESUT – Wan Nazari Wan Jusoh (PEJUANG)

P.034 SETIU- Wan Adnan Wan Ali (PEJUANG)

P.035 KUALA NERUS – Azaha Wahid (PUTRA)

P.036 KUALA TERENGGANU- Mohamad Abu Bakar Muda (PUTRA)

P.037 MARANG – Zarawi Sulong (PUTRA)

P.038 HULU TERENGGANU – Mohd Khadri  Abdullah (PUTRA)

P.039 DUNGUN – Nur Aisah Hassan (PEJUANG)

P.040 KEMAMAN – Rosli Ab Ghani (PEJUANG)

PULAU PINANG

P.041 KEPALA BATAS –  Hamidi Abu Hassan  (BERJASA)

P.042 TASIK GELUGOR – Abdul Halim Sher Jung (GAGASAN BANGSA)

P.043 BAGAN – Mohammed  Hafiz Mohamed Abu Bakar (IMAN)

P.044 PERMATANG PAUH – Nasir Othman (PUTRA) 

PERAK

P.056 LARUT – Auzaie Fadzlan Shahidi (BERJASA)

P.058 BAGAN SERAI – Ahmad Luqman Ahmad Yahaya  (PEJUANG)

P.059 BUKIT GANTANG – Mohd Shukri Mohd Yusoff (PEJUANG)

P.062 SUNGAI SIPUT – Ahmad Fauzi Mohd Jaafar (PEJUANG)

P.063 TAMBUN – Abdul Rahim Tahir 

P.067 KUALA KANGSAR – Yusmalia Muhammad Yusof (PEJUANG)

P.069 PARIT – Faizol Fadzli Mohamad (PEJUANG)

P.072 TAPAH – Mior Nor Haidir Suhaimi (PEJUANG)

P.073 PASIR SALAK – Zairol Hizam Zakaria (PUTRA)

P.074 LUMUT – Mazlan Abdul Ghani (PEJUANG)

P.076 TELUK INTAN – Amir Khusyairi Mohamad Tanusi (IMAN)

P.077 TANJONG MALIM – Amir Hamzah Abdul Razak (IMAN)

PAHANG

P.079 LIPIS – Aishaton Abu Bakar (PEJUANG)

P.080 RAUB – Norkhairul Anuar Mohamed Nor (PEJUANG) 

P.082 INDERA MAHKOTA – Mohamad Nor Sundari (BERJASA)

P.084 PAYA BESAR – Rosminahar Mohd Amin (PEJUANG) 

P.085 PEKAN- Mohammad Radhi Abdul Razak (PEJUANG)

P.087 KUALA KRAU – Shahruddin Mohamed Salleh (PEJUANG)

P.088 TEMERLOH – Aminuddin Yahaya (GAGASAN BANGSA)

SELANGOR

P.092 SABAK BERNAM – Idris MD Yusof (GAGASAN BANGSA) 

P.093 SUNGAI BESAR – Asmawar Samad (PUTRA)

P.094 HULU SELANGOR – Harumaini Omar (PEJUANG)

P.095 TANJUNG KARANG – Azlan Sani Zawawi (GAGASAN BANGSA) 

P.096 KUALA SELANGOR- Mohd Shaid Rosli (PEJUANG)

P.098 GOMBAK – Aziz Jamaludin Mohd Tahir (PUTRA)

P.099 AMPANG- Dr. Nurul Ashikin Mabahwi (PEJUANG) 

P.100 PANDAN – Nadia Hanafiah (GAGASAN BANGSA)

P.102 BANGI- Annuar Salleh (BERJASA)

P.105 PETALING JAYA – Mazween Mokhtar (GAGASAN BANGSA)

P.107 SUNGAI BULOH – Mohd Akmal Mohd Yusof (PEJUANG)

P.108 SHAH ALAM- Muhammad Rafique Rashid Ali (PEJUANG)

P.109 KAPAR – Muhammad Pathan Hussin (BERJASA)

P.101 HULU LANGAT – Markiman Kobiran (PEJUANG)

P.111 KOTA RAJA – Fahmi Bazlan Muda (BERJASA)

P.112 KUALA LANGAT – Ridzuan  Abdullah  (GAGASAN BANGSA)

P.113 SEPANG – Datin Paduka Che Asmah Ibrahim (PEJUANG)

W.P PUTRAJAYA

P.125 PUTRAJAYA – Muhd Rosli Ramli (BERJASA)

W.P KUALA LUMPUR

P.115 BATU- Wan Azliana Wan Adnan (PEJUANG) 

P.116 WANGSA MAJU – Norzaila Arifin (PUTRA) 

P.118 SETIAWANGSA – Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG)

P.119 TITIWANGSA – Khairuddin Abu Hassan (PEJUANG)

P.121 LEMBAH PANTAI – Noor  Asmah Mohd Razalli  (PUTRA)

NEGERI SEMBILAN

P.126 JELEBU – Ahmad Fakri Abu Samah (PUTRA)

P.127 – JEMPOL – Mohd Khalid Muhd Yunus (PUTRA)

P.128 SEREMBAN- Mohamad Jani Ismail  (PEJUANG) 

P.129 KUALA PILAH – Kamarulzaman  Kamdias (PUTRA)

P.131 REMBAU – Ramly Awaluddin (PEJUANG)

P.132 PORT DICKSON – Ahmad Idham Ahmad Nazri (GAGASAN BANGSA)

P.133 TAMPIN – Zamani Ibrahim -(BERJASA)

MELAKA

P.134 MASJID TANAH – Handrawirawan Abu Bakar (PEJUANG)

P.135 ALOR GAJAH – Muhammad Nazriq  Abdul Rahman (BERJASA)

P.136 TANGGA BATU – Ghazali Abu (PUTRA)

P.137 HANG TUAH JAYA – Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (PEJUANG)

P.139 JASIN – Mohd Daud Nasir (PEJUANG)

JOHOR

P.140 SEGAMAT – Syed Hairoul Faizey Syed Ali (PUTRA)

P.141 SEKIJANG – Muhd Saiful Faizal Abd Halim (PUTRA)

P.144 LEDANG – Rafidah Ridwan (PEJUANG)

P.149 SRI GADING- Mahdzir Ibrahim (PEJUANG)

P.150 BATU PAHAT – Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir (PEJUANG)

P.151 SIMPANG RENGGAM – Kamal Kusmin (PUTRA)

P.154 MERSING – Nurfatimah Ibrahim (PEJUANG)

P.155 – TENGGARA – M Azhar Palal (PUTRA)

P.159 PASIR GUDANG – Mohammad Rafi Beran (IMAN)

P.160 JOHOR BHARU – Mohd  Akhiri Mahmood (PEJUANG)

P.164 PONTIAN – Jamaluddin Mohamad (GAGASAN BANGSA)

W.P LABUAN

P.166 LABUAN-  Ramle Mat Daly (PUTRA) 

SABAH

P.167 KUDAT – Nur Alya Humairah Usun Abdullah (PEJUANG)

P.170 TUARAN – Muminin Kalingkong @ Norbinsha (PEJUANG)

P.172 KOTA KINABALU – Roman Lo (PEJUANG)

P.173 PUTATAN – Poyne B. Tudus @ Patrick Payne (IMAN)

P.182 PERSIANGAN – Jamani Derimin @ Gampalid (PEJUANG)

P.183 BELURAN – Hausing Sudin @ Samsudin (PEJUANG)

P.188 LAHAD DATU – Jani Kulmen (PEJUANG)

P.191 KALABAKAN – Nur Aini Abdul Rahman (PEJUANG)

P.168 KOTA MARUDU – Mohd Azmi Zulkiflee (PEJUANG)

P.169 KOTA BELUD – Kanul Gindol  (PUTRA) 

P.175 PAPAR – Nicholas Sylvester (PEJUANG)

P.179 RANAU – Azizul  Julirin (PEJUANG)

P.180 KENINGAU – Jeffrus @ Maimin Rijan (PUTRA)

P.185 BATU SAPI – Boni Yusuf  Abdullah (PUTRA)

Info lanjut:

Berapa bintang untuk artikel ini?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment